Energia

Hospodárenie s energiou

Zipato uspora energieZipato Vám umožní vidieť kde presne sa používa energia a navyše máte možnosť ovplyvniť kde, kedy a čo sa používa, a tak zabrániť zbytočnému plytvaniu.

Naše inteligentné riadiace technológie umožňujú sledovať a znížiť spotrebu energie chytrej domácej elektroniky, zabezpečiť úsporu a šetrenie peňazí – všetko pohodlne alebo komfortne.


Zipato efektivna domacnost


Monitorovanie spotreby elektriny

Zipato smart energy monitoring

Zipato Vám umožní presne vidieť koľko elektriny sa používa v celej Vašej domácnosti alebo aká je spotreba každého zariadenia – aktuálne online alebo na Vašom mobile.

Pri sledovaní množstva spotrebovanej energie ostanete prekvapení koľko sa plytvá keď nie sú spotrebiče vypnuté. Pochopením toho, koľko energie Váš domov využíva, alebo naopak akým množstvom sa plytvá, môžete ušetriť energiu aj peniaze. Výskum ukazuje, že naši užívatelia ušetria viac než 20% energie v mesačných nákladoch.


Monitorovanie a riadenie na diaľku

všetkých elektronických spotrebičov po celom dome Vaším mobilom ako prevencia zbytočnej spotreby energie.

Analýza a porovnanie – Zipato Vám poskytuje pokročilé reportovanie a štatistiky spotreby energie, takže ich môžete analyzovať a dokonca aj porovnávať s priemerom vo Vašej oblasti.

Predpoveď nákladov – Zipato Vám ukáže, koľko bude stáť spotreba elektrickej energie každý deň a každý mesiac pokiaľ niečo nezmeníte.

Notifikácie v reálnom čase – Zipato sa rýchlo naučí koľko je Vaša priemerná spotreba pre určité obdobie a ak zaznamená náhly nárast, dostanete správu o tom, že je niečo zbytočne zapnuté. Ako napríklad žiarovky alebo zariadenie na stand-by.

Pri odchode z domu – Zipato Vám presne ukáže, koľko energie spotrebujete aj keď nie ste doma. To Vás môže upozorniť ak to je viac ako priemer. Zipato môže automaticky vypnúť televízor namiesto toho, aby ostával v stand-by režime.

Keď idete spať – ukáže Vám Zipato, koľko peňazí miniete, keď spíte? Rozhodne Vás môže informovať, ak je spotreba nad Vaším nočným priemerom. Môžete ušetriť peniaze vypnutím spotrebiča, alebo dvoch … veď aj tak ich počas spánku nebudete potrebovať.


Zipato chytrý termostat

Zipato smart thermostatZipato umožňuje šetriť energiu, a zároveň zabezpečiť ideálne klimatické podmienky vo Vašej domácnosti.

Perfektný termostat by mal byť neviditeľný. Na stenách by nemali visieť žiadne zvláštne zariadenia. Teplota by mala byť nastavená tak, aby sa automaticky udržiavalo dokonalé prostredie s úsporou takého množstva energie, koľko je len možné.

Multiroom –Teploty, v každej izbe zvlášť, si môžete nastaviť jednoducho cez smartfón. Zipato môže nastaviť každý ventil zvlášť, takže môžete napríklad vypnúť ventily radiátorov vo Vašej obývacej izbe, zatiaľ čo môžu byť zapnuté v detskej izbe. Zipato taktiež môže automaticky vypnúť kúrenie v detskej izbe, ak v nej na nejaký čas nik nie je prítomný.

Diaľkové ovládanie – Koľkokrát sa ľudia vracajú domov a prajú si aby bolo kúrenie zapnuté skôr, než prídu? Zipato to dokáže. Pomocou Zipato môžete upraviť vykurovanie a chladenie zo všadiaľ vo svete pomocou mobilu.

Plánovač – Plánovač Zipato na aktiváciu automatického vykurovania a chladenia je veľmi jednoduchý a intuitívny. Môžete tak urobiť online pomocou myši a klávesnice prostredníctvom internetového prehliadača. Môžete si nastaviť rôzne teplotné režimy (napr. komfortný, ekonomický, spánkový …), a neskôr aktivovať tieto režimy jednoduchým stlačením tlačidla.


Získaj svoj systém Zipato